..:: Kontakt ::..

Przedszkole Niepubliczne Różowy Baranek
Izabela Łodyga

ul. Dominikańska 7
05-530, Góra Kalwaria

tel. 503 331 731, 510 037 413
tel. przedszkolny 798 731 101

email: przedszkole@rozowybaranek.pl

nr rachunku bankowego
(Bank Spółdzielczy)
37 8003 0003 2001 0000 9793 0001


Wyświetl większą mapę

Opis
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 31 lipca 2011 13:25

JEŚLI SZUKASZ DLA SWOJEGO DZIECKA IDEALNEGO PRZEDSZKOLA… JESTEŚMY !!!


Serdecznie witamy wszystkich, którzy zainteresowani są tym, czym charakteryzuje się Niepubliczne Przedszkole „Różowy Baranek” w Górze Kalwarii. Budynek naszego przedszkola znajduje się w centralnej części miasta, ale wejście od strony ul. por. J. Białka oddziela nas od miejskiego zgiełku i hałasu. Przedszkole posiada system alarmowy, system przeciwpożarowy, system kontroli wejść – domofon na kod, tym samym gwarantując wysoki poziom bezpieczeństwa.

Przedszkole posiada przestronne, widne, kolorowe, dobrze wyposażone sale zapewniające dzieciom swobodną, radosną zabawę. W teren przedszkola wkomponowany jest ogród przedszkolny z bezpiecznym placem zabaw. Naszą placówkę charakteryzuje kameralność i miła, niemalże rodzinna atmosfera. Jednocześnie staramy się jak najbardziej otwierać na otoczenie, poprzez np. udział w wydarzeniach organizowanych przez Gminę Góra Kalwaria (olimpiada dla przedszkolaków, festiwal tańca), a także akcje ogólnopolskie (zbieranie zużytych baterii, EkoSzkoły, zbieranie plastikowych nakrętek, książka dla szpitala i wiele, wiele innych.) Staramy się, aby w ten sposób dzieci w pełni świadomie wkraczały w świat dorosłych, który przedstawiamy im jako świat pozytywnych wartości: prawdy, ekologii, wrażliwości... W ciągu roku przedszkolnego nasze przedszkolaki startują w różnego rodzaju konkursach, umożliwiających im rozwijanie swoich talentów.

Dojazd do naszego przedszkola jest łatwy i dogodny zarówno dla mieszkańców Góry Kalwarii jak i okolic.

Przedszkole „Różowy Baranek” zaprasza dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat w godzinach od 6.30 d0 18.00 przez cały rok kalendarzowy również podczas miesięcy wakacyjnych.

W ramach czesnego zapewniamy:

 • całodzienną opiekę pedagogiczną
 • 4 nie limitowane posiłki ( w przypadku zgłoszonej nieobecności dziecka zwracamy stawkę żywieniową za każdy dzień nieobecności )


Jak również bogatą ofertę zajęć dodatkowych bez dopłat:

 • gimnastyka korekcyjna
 • język angielski
 • rytmika
 • dogoterapia
 • przesiewowe badanie logopedyczne (wrzesień-październik)
 • przesiewowe badanie psychologiczne (wrzesień-październik)
 • logorytmika
 • zajęcia plastyczno-teatralne
 • muzykoterpia
 • baśnioterapia
 • porady psychologiczne
 • teatrzyki
 • koncerty
 • autorskie inicjatywy: pisemko "Co słychać Baranku?", Barankowe Kalendarium, Kuchcikowo czyli wiemy co jemy
 • uroczystości przedszkolne, np. wizyta Świętego Mikołaja, bal karnawałowy
 • zajęcia plastyczne, techniczne, ekologiczne, wiedza o świecie, savoir-vivre i wiele wiele innych wynikających z realizacji programu określonego przez Ministerstwo Edukacji

Ponadto za dodatkową opłatą umożliwiamy udział w innych zajęciach jak na przykład taniec, rozszerzony język angielski, religia, karate czy inne ( warunkiem rozpoczęcia jest zebranie grupy chętnych), indywidualną współpracę z logopedą i psychologiem, warsztaty żywieniowe dla rodziców. Proponujemy Państwu również szeroki wachlarz imprez organizowanych z udziałem dzieci np. pasowanie na przedszkolaka, mikołajki, wigilia, dzień Babci i Dziadka, Dzień Ziemi, Święto Rodziny, Dzień Dziecka.

W maju 2013 r. organizowaliśmy i sponsorowaliśmy imprezę dla wszystkich przedszkoli z gminy Góra Kalwaria - I Festiwal Tańca "Tańczyć Każdy Może". Całe przedsięwzięcie wymagało dużego nakładu pracy ale przyniosło równie wiele pozytywnych wrażeń i radości - zamierzamy kontynuować tą tradycję. Planujemy również organizację innych przedsięwzięć wychodzących poza mury naszego przedszkola.      

Realizujemy podstawę programową określoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz cele i zadania określone w Ustawie o Systemie Oświaty z dnia 7 września 1991 roku ( Dz. U. z 2004 r. nr 256 poz. 2572 ze zm. ) i w przepisach wydanych na jej podstawie. Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która sprosta Państwa wymaganiom, oczekiwaniom i potrzebom dzieci. Wychowawcy grup to pedagodzy z wykształceniem w zakresie wychowania przedszkolnego. Pomoce nauczycieli to osoby z doświadczeniem w pracy z dziećmi, bądź studiujące pedagogikę.


ZAPRASZAMY !!!